Skrzynie plyometryczne


SKRZYNIE PLYOMETRYCZNE

Skrzynie plyometryczne to praktyczne narzędzia do treningu plyometrycznego, crossfitu oraz innych ćwiczeń. Możliwość przewracania ich na różne boki pozwala na uzyskanie kilku wysokości, które dostosować można do własnych potrzeb oraz konkretnego poziomu zaawansowania treningowego.

SKRZYNIA DO PLYOMETRII

Wysokiej klasy skrzynie plyometryczne są doskonałym uzupełnieniem domowej siłowni. Ich zastosowanie pozwala na wysiłek fizyczny z zakresu plyometrii, który stymuluje siłę mięśni oraz ich wytrzymałość. Technika ta opiera się w dużym stopniu na kontrolowanym powtarzaniu ćwiczeń siłowych, wykonywanych w sposób energiczny oraz bardzo szybki. Trening plyometryczny nie wymaga używania specjalistycznego sprzętu, jednak wykorzystanie odpowiednio zaprojektowanej skrzyni znacząco zwiększa jego efektywność. Celem jej zastosowania jest przede wszystkim zwiększenie trudności treningu, co przekłada się na osiąganie lepszych rezultatów w krótszym czasie. Skrzynia do crossfitu nie tylko wspiera siłę i wytrzymałość, ale również poprawia zwinność i szybkość. W przypadku osób bardziej zaawansowanych, ćwiczenia z jej wykorzystaniem podnoszą wydajność podczas różnego rodzaju zawodów.

SKRZYNIE PLYOMETRYCZNE

Skrzynie do plyometrii posiadają specjalną konstrukcję, która chroni użytkownika przed kontuzjami oraz innymi problemami wynikającymi z nadmiernego przeciążenia. Trening z ich udziałem w dużym stopniu polega na napinaniu obciążonych mięśni, co wymaga użycia siły, posiadania sprawnego układu nerwowego oraz wypracowania odpowiedniej elastyczności. Dobrej klasy skrzynia crossfit powstaje z wysokogatunkowych drewnianych sklejek, co daje gwarancję jej trwałości oraz stabilności. Wnętrze jest natomiast wzmacniane specjalnym przęsłem, które dodatkowo spaja konstrukcję. Wszystkie elementy poddawane są szlifowaniu i dokładnemu spasowaniu, a obecność otworów wyciętych w bokach znacząco ułatwia przenoszenie. Dla zwiększenia wytrzymałości i stabilności, sąsiadujące boki mogą być ze sobą odpowiednio zazębione oraz skręcone.

SKRZYNIA CROSSFIT

Skrzynie do plyometrii mogą być układane na trzech bokach o różnej długości, co znacząco zwiększa zakres treningowy. Ćwiczenia z ich wykorzystaniem polegają na regularnym powtarzaniu fazy rozciągania i skracania mięśni, co zwiększa moc poszczególnych grup. Podczas ruchu naprężeniu ulegają m.in. ścięgna, rozcięgna i powięzi, które błyskawicznie reagują na rozciąganie. Do najpopularniejszych ćwiczeń plyometrycznych przy użyciu skrzyni należą wskoki i zeskoki, czyli tzw. box jumpy. Skoki te mogą być wykonywane na różne sposoby, np. z energicznym przysiadem, z wysokim uniesieniem kolan czy też z pozycji stojącej do kostek. Krawędzie skrzyń są odpowiednio zeszlifowane, co zapewnia lepszą przyczepność obuwia podczas wyskoków. Możliwości wykorzystania tego narzędzia treningowego są jednak dużo większe, ponieważ znajduje ona zastosowanie także jako podpora przy brzuszkach, ugięciach ramion czy dipach. Warto pamiętać, aby rozpoczęcie treningu plyometrycznego skonsultować z trenerem lub lekarzem.

Zapraszamy do zakupu skrzyń plyometrycznych od Sport Transfer!
Polecamy również pozostały sprzęt do Crossfitu oraz sprzęt do siłowni zewnętrznej