Worki bokserske

PROFESJONALNE WORKI BOKSERSKIE DO DOMU I SIŁOWNI

Profesjonalne worki bokserskie są idealnym uzupełnieniem klasycznych treningów bokserskich, a także treningów crossfit. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można wypracować nie tylko dokładność ciosu, ale również zwiększyć siłę uderzenia i popracować nad odpowiednią techniką.

JAKIE ZALETY MA WOREK DO ĆWICZEŃ?

Worki do treningu są dobrym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą spalić nieco tkanki tłuszczowej. Dzięki systematycznym treningom, można wzmocnić siłę wielu mięśni i udoskonalić technikę wyprowadzania skomplikowanych ciosów. Wbrew pozorom jest to dobra propozycja nie tylko dla osób, które trenują sztuki walki. Bokserski trening pozwala wyrzeźbić całe ciało i pozbyć się złej energii. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas jednogodzinnego treningu można spalić nawet 800 kalorii. Trening z workiem bokserskim ma wiele zalet, z tego względu warto go kupić, aby urozmaicić zestaw ćwiczeń.

WOREK BOKSERSKI - NA JAKI MATERIAŁ POSTAWIĆ?

Wysokiej jakości worki do treningu muszą być wykonane z solidnych materiałów. Godny uwagi jest przede wszystkim wzmocniony plawil, który może pochwalić się dużą odpornością na przetarcia i rozerwania. Worki treningowe wykonane z tego niesamowitego materiału poradzą sobie nawet w bardzo ekstremalnych wyzwaniach. Godne polecenia są przede wszystkim modele wzmocnione specjalnymi nićmi Coats Epic. Wybierając worki bokserskie wykonane z wysokiej jakości materiału mamy pewność, że będzie to inwestycja na długi czas, a nawet najbardziej intensywne i często powtarzane treningi nie wpłyną na ich zniszczenie.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE WORKA BOKSERSKIEGO

Klasyczne worki bokserskie wbrew pozorom można wykorzystać nie tylko do trenowania różnorodnych walk wręcz. Sprzęt ten można śmiało wykorzystać na przykład do wzmacniania mięśni brzucha i nóg. Worek do ćwiczeń można objąć nogami, a po wyprostowaniu pleców robić brzuszki. Pamiętać należy zawsze o tym, aby przed treningiem dokładnie rozgrzać barki i nadgarstki, dzięki czemu będzie można uniknąć kontuzji. Przy codziennych treningach warto skupić się nie tylko na odpowiedniej sile ciosów, ale również na poprawnej technice.

CROSSFIT WORKI TRENINGOWE

Worek do ćwiczeń jest bardzo uniwersalnym przyrządem treningowym, dzięki któremu będzie można popracować praktycznie nad wszystkimi partiami mięśniowymi. Crossfit worki treningowe pozwolą ukształtować sylwetkę i znacząco poprawią kondycję oraz koordynację ruchową. Jest to dobry wybór także dla tych osób, które chcą zwiększyć swoją wytrzymałość i siłę. Ćwiczenia na worku treningowym mogą okazać się bardzo ciekawą alternatywą dla popularnych hantli, sztang albo kettlebells. Mniejsze modele można śmiało wykorzystać także do trenowania rzutów, podrzutów oraz przeciągnięć. Worki bokserskie pozwalają znacząco urozmaicić treningi crossfit.

IDEALNY SPRZĘT NIE TYLKO DO SIŁOWNI

Profesjonalny worek treningowy doskonale sprawdzi się nie tylko na siłowni, ale również w domu. Bokserskie worki treningowe mogą być bez żadnego większego problemu stosowane zarówno przez początkujących, jak i przez zaawansowanych zawodników. Skupić należy się na tym, aby wybrać odpowiedni rozmiar worka, dzięki czemu będzie można ćwiczyć techniki ręczne i kopnięcia. Dla młodzieży i kobiet dobrym wyborem są worki treningowe 130 cm, które doskonale sprawdzą się w warunkach domowych. Waga oraz wysokość worka do ćwiczeń jest idealnie dopasowana do treningów wydolnościowych i rekreacyjnych. Najbardziej popularnymi rozmiarami są jednak worki treningowe 140 cm, które doskonale nadają się do treningów sportów walki.

Dbamy o to, by stale poszerzać asortyment naszego sklepu sportowego, więc z pewnością każdy znajdzie u nas sprzęt treningowy idealny dla swoich potrzeb!

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą na wyposażenie dodatkowe i materace asekuracyjne.