Piłki lekarskie


PIŁKI LEKARSKIE

Piłki lekarskie to specjalnie zaprojektowane akcesoria treningowe, powszechnie stosowane do ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz terapeutycznych. Ich masa zależy od wielkości i przeznaczenia, dzięki czemu może być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. W ofercie Sport Transfer znaleźć można piłki lekarskie o wadze 1 kg, 2 kg, 3 kg, 4 kg oraz 5 kg, wykonane ze skóry naturalnej oraz gumy. Z powodzeniem sprawdzają się one w przypadku wielu zajęć fizycznych, w tym ćwiczeniach gimnastycznych, treningach sportów walki czy też rehabilitacji.

TRENINGOWA PIŁKA LEKARSKA

Wiele osób kojarzy piłki lekarskie przede wszystkim ze szkolnymi zajęciami wychowania fizycznego, przez co nie dla wszystkich są one ulubionym rodzajem sprzętu sportowego. Wyposażenie tego typu bardzo dobrze jednak wypracowuje siłę i wytrzymałość, ponieważ dostarcza zupełnie nowych bodźców treningowych. Piłka lekarska służy jako dodatkowe obciążenie, dzięki czemu ćwiczenia z jej udziałem efektywnie poprawiają siłę mięśni, ogólną wydolność oraz sprawność organizmu. Jej wykorzystanie przyczynia się do lepszej koordynacji ruchowej i szybszego spalania kalorii, a tym samym sprzyja budowaniu zdrowej sylwetki. Regularne ćwiczenia z wykorzystaniem piłki lekarskiej dają spektakularne efekty, ponieważ uruchamiają do pracy mięśnie głębokie. Warto zdecydować się na zakup piłki lekarskiej i na trening z jej udziałem, aby osiągać lepsze wyniki sportowe!

REHABILITACYJNE PIŁKI LEKARSKIE

Piłka lekarska może być z powodzeniem używana nie tylko do treningu ogólnorozwojowego lub siłowego, ale również w celu leczenia różnych niepełnosprawności. Ze względu na możliwość poprawy postawy ciała oraz wzmocnienia kręgosłupa, ćwiczenia z jej zastosowaniem bardzo powszechnie wykorzystywane są w rehabilitacji. W zależności od potrzeb piłkę lekarską wykorzystać można do poprawy sprawności określonej grupy mięśniowej. Wielu pacjentów rozpoczyna od mniejszego ciężaru, a następnie stopniowo zwiększa obciążenie oraz daje mięśniom mocniejszy bodziec do rekonwalescencji oraz wzrostu. Piłki lekarskie nadają się do wykonywania nawet specjalistycznych ćwiczeń rehabilitacyjnych, wzmacniając przy tym stabilność mięśni rąk, nóg, pleców czy brzucha.

PIŁKI LEKARSKIE GUMOWE I ZE SKÓRY NATURALNEJ

Piłki lekarskie gumowe cechują się antypoślizgową powierzchnią, dzięki czemu bardzo dobrze leżą w dłoniach i umożliwiają wykonywanie wielu ćwiczeń - np. obrotów, przysiadów, wykroków, zakroków, podskoków czy wyrzutów. Ich powierzchnia jest gładka, dzięki czemu nie rysuje i nie niszczy podłoża. Piłki lekarskie ze skóry naturalnej również pozwalają na wykonywanie wielu praktycznych ćwiczeń, w tym martwych ciągów, brzuszków, pompek, rzutów o ścianę, bicepsów z piłką, przekładania z boku na bok z uniesionymi nogami, opuszczania znad głowy na plecy, unoszenia na prostych rękach do przodu czy wyjścia na obiekt z piłką. Trening każdej partii ciała zaleca się wykonywać 1-2 razy w tygodniu, realizując powtórzenia około 15 razy w 3-4 seriach. Przed rozpoczęciem ćwiczeń zaleca się zrobienie dokładnej rozgrzewki, aby dobrze rozciągnąć wszystkie mięśnie ciała oraz uniknąć nadmiernego ich obciążenia.

Serdecznie zapraszamy do zakupu piłki lekarskiej od Sport Transfer!