Ławki, gryfy, obciążenia

ŁAWKI, GRYFY, OBCIĄŻENIA

Zarówno tradycyjny trening siłowy, jak i trening Crossfit pozwalają na zbudowanie imponującej siły mięśniowej oraz ukształtowanie sylwetki. By trenować w ten sposób, wiele osób wybiera się na siłownię, ale trening w domowym zaciszu będzie równie skuteczny, o ile będziemy trzymać się planu. Konieczne są tu jasno określone cele treningowe, spora dawka wewnętrznej motywacji, a także sprzęt, który umożliwia wykonanie poszczególnych ćwiczeń. Ławki, gryfy i obciążenia znajdujące się w ofercie naszego sklepu to wysokiej jakości sprzęt niezbędny do Crossfitu!

ŁAWKI TRENINGOWE – MOCNA PODSTAWA

Żadna siłownia z prawdziwego zdarzenia – ani domowa, ani profesjonalna – nie obejdzie się bez ławeczki treningowej. Ławki do ćwiczeń przydadzą się praktycznie do każdego typu treningu. Korzystają z nich osoby ćwiczące siłowo, ale duża liczba ławek posiada też dostawki, które przydają się w treningu cardio i mieszanym. Stabilne, regulowane ławki treningowe, które posiadamy w naszej ofercie, to propozycja dla wszystkich miłośników ćwiczeń z obciążeniem.

Nasze profesjonalne ławki do ćwiczeń są bardzo wytrzymałe, ich maksymalne obciążenie wynosi 400 kg! W dodatku cechuje je duża możliwość regulacji - zarówno na siedzisku, jak i oparciu. Regulowaną ławkę treningową łatwo można ustawić w jednej z kilkunastu dostępnych pozycji, dzięki czemu z łatwością można ją dopasować do swoich potrzeb i rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Zmiana wybranej pozycji jest bardzo prosta, a mechanizm pracuje bez zarzutu. Wszystkie dostępne u nas sprzęty wykonane zostały z wysokogatunkowej stali oraz wyposażone w odpowiednio sprężyste siedziska z tapicerowanymi obiciami. Zapewnia to maksymalny komfort podczas ćwiczeń.

GRYFY DO SZTANGI – SOLIDNE I WYTRZYMAŁE

Do ćwiczeń z użyciem ławeczki kulturystycznej niezbędnym elementem będą sztangi. Wybór odpowiedniego gryfu jest bardzo ważny. Osoby, dla których trening siłowy to codzienność, wiedzą doskonale, że w zależności od rodzaju gryfu mięśnie pracują ze sztangą na różne sposoby. Warto wziąć pod uwagę długość gryfu, długość miejsca na uchwyt i na ciężary. A także maksymalne obciążenie. Nie wolno zapominać także o dopasowaniu średnicy gryfu do otworu w obciążeniach, których zamierzamy używać. W naszej ofercie posiadamy gryfy proste i łamane. Jaki wybrać? Sztanga prosta i łamana podczas ćwiczeń spełniają różne funkcje. Gryf prosty jest uniwersalny, wygodny do ćwiczeń nawet z dużymi obciążeniami. Za jego pomocą można kształtować mięśnie klatki piersiowej, barków, pleców. Gryf łamany natomiast to bardzo skuteczne narzędzie do ćwiczeń rozwijających bicepsy, tricepsy, a także mięśnie przedramion. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zakup dwóch rodzajów gryfów – prostego i łamanego, co pozwoli na urozmaicenie treningu siłowego i rozwój różnych partii mięśniowych. Gryfy do sztangi, które posiadamy w naszym asortymencie, to w pełni bezpieczne sprzęty śrubowe, odpowiednie dla ciężaru do 200 kg. Nadają się idealnie do ćwiczeń Crossfit, pasują do nich zarówno obciążenia żeliwne, jak i obciążenia gumowane.

OBCIĄŻENIA CROSSFIT – INTENSYWNOŚĆ W GÓRĘ!

Niezwykle popularny trening Crossfit to skuteczna droga do szybkiego, wielotorowego rozwoju wytrzymałości całego organizmu. Ćwicząc zgodnie z zasadami tego systemu, w rekordowo krótkim czasie zauważymy efekty. Będzie to między innymi zgrabna, umięśniona sylwetka, wysoka wydolność aerobowa, sprężystość stawów oraz ogólny wzrost siły i energii. Do ćwiczeń Crossfit z pewnością warto dodać ćwiczenia ze sztangą. Oprócz ławek treningowych oraz gryfów, w asortymencie naszego sklepu znajdują się obciążenia, które spełniają standardy najbardziej wymagających trenerów! Klientom możemy zaproponować klasyczne obciążenia żeliwne, ale też funkcjonalne obciążenia gumowane, pokryte z zewnątrz grubą warstwą poliuretanu. Te ostatnie bez zarzutu sprawdzają się w czasie intensywnych treningów, umożliwiając maksymalne skrócenie przerwy pomiędzy kolejnymi aktywnościami. Zastanawiasz się, czy kupić talerze do treningu gumowane czy żeliwne? Obciążenia żeliwne to najbardziej klasyczne rozwiązanie, ich duża waga powoduje, że są bardzo poręczne i nie zajmują dużo miejsca. W dodatku są bardzo wytrzymałe i z pewnością posłużą na długie lata użytkowania. Obciążenia gumowane natomiast są pokryte amortyzującą powierzchnią, która dodatkowo zapewnia odporność na ścieranie. Obydwa rodzaje obciążeń dostępnych w naszym sklepie są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Z pewnością przydadzą się na każdej siłowni.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą na materace asekuracyjne i piłkochwyty.