Akcesoria do rigów i klatek

AKCESORIA DO RIGÓW I KLATEK

W każdym klubie fitness czy na siłowni przyda się sprzęt przeznaczony do treningu funkcjonalnego. Crossfit staje się coraz bardziej popularny – nic dziwnego, doskonale wzmacnia mięśnie ciała, poprawia wydolność, zwiększa siłę. Z tego względu warto mieć w swoim wyposażeniu sprzęt do crossfitu. Niezbędne są akcesoria do klatek i rigów! O czym powinniśmy pamiętać?

UCHWYTY

Każda konstrukcja potrzebuje odpowiednich uchwytów, które będą spajać ją ze sobą, zapewniają bezpieczeństwo i ułatwiają wykonywanie różnych ćwiczeń. Zatem omawiając wszystkie najważniejsze akcesoria do rigów i klatek, nie można o nich zapomnieć. Wśród innych uchwytów znajdujących zastosowanie w rigach i klatkach są:

  • uchwyty z karabińczykiem - za pomocą którego można zamontować kółka gimnastyczne, taśmy treningowe czy worki treningowe do klatek czy rigów. Montaż takiego uchwytu jest szybki i odbywa się za pomocą śruby, a akcesoria do treningu wieszane są za pomocą karabińczyka;
  • uchwyty na linę - umożliwiają trening z użyciem lin funkcjonalnych. Urządzenie przytwierdza się do belki łączącej lub słupa głównego za pomocą śrub, co umożliwia wykonywanie ćwiczeń bez obaw o oderwanie się uchwytu;
  • uchwyty za sztangę – również za pomocą śrub montażowych przytwierdzany do słupa głównego, na uchwycie można odłożyć gryf o średnicy nieprzekraczającej 50 mm;
  • uchwyty podwójne, czyli występujące w komplecie dwóch sztuk, umożliwiające bezpieczne odłożenie i podniesienie sztangi podczas ćwiczeń;
  • uchwyty landmine – czyli rotacyjny uchwyt na sztangę, umożliwiający wykonanie wiosłowania ze sztangą;

Przedstawione w naszej ofercie uchwyty swoją trwałość i wytrzymałość zawdzięczają wykonaniu z materiałów najwyższej jakości, a także proszkowemu malowaniu. Tego typu urządzenia umożliwiają wykonywanie efektywnego treningu, bez obaw o bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

PÓŁKI NA AKCESORIA

Ważnym elementem są również półki na akcesoria oraz półki na piłki lekarskie. Są to przyrządy przeznaczone do zamontowania na słupach klatek i rigów. Umożliwiają przechowywanie piłek lekarskich i innych akcesoriów niezbędnych do treningu funkcjonalnego. Dzięki półkom wszystkie niezbędne przyrządy do ćwiczeń możesz mieć w pobliżu, a jednocześnie zaoszczędzisz przestrzeń potrzebną do wykonywania ćwiczeń. Jest to więc bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które z pewnością przyda się przy klatkach czy rigach. Montaż prezentowanych półek jest bardzo prosty, wystarczy przykręcić urządzenie do słupa głównego za pomocą czterech śrub montażowych. Obie półki wykonane są ze stali malowanej proszkowo. Zapewnia to wytrzymałość, a także stabilne podtrzymanie dla piłek lekarskich i innych elementów znajdujących się na półkach.

DRABINA SALOMONA

Wśród akcesoriów niezbędnych na salę do treningów crossfit znajduje się drabina Salomona. Jest to bardzo popularne urządzenie stworzone z myślą o montażu na słupach klatek i rigów. Służy ono do wykonywania treningu wspinaczkowego z ruchomym drążkiem. Podczas wykonywania treningu na drabinie Salomona pamiętać o materacu asekuracyjnym.

CELOWNIKI

Kolejnym ważnym elementem do treningu crossfit jest celownik. Pełni on funkcję tarczy do piłek lekarskich. Jego montaż jest niezwykle prosty – można go przytwierdzić do słupa głównego dzięki śrubom montażowym.

WYSIĘGNIKI

Są to kolejne ważne akcesoria do rigów i klatek. Pozwalają znacząco uatrakcyjnić trening funkcjonalny, wystarczy przymocować do nich worki bokserskie, liny lub kółka gimnastyczne, co pozwoli na wykonywanie różnorodnych ćwiczeń.

TAŚMY I RAMIONA ASEKURACYJNE

To akcesoria do rigów i klatek, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas ćwiczeń, dlatego nie powinniśmy o nich zapominać. Zapewniają ochronę osoby ćwiczącej, jak i urządzeń podczas treningów z największym obciążeniem. Ramiona asekuracyjne pozwalają na bezpieczne podnoszenie i odkładanie sztangi, stanowią również amortyzację podczas jej upadku. Wyciszają również uderzenie sztangi, co znacząco zmniejsza poziom hałasu podczas treningu.

PŁYTY WSPINACZKOWE

Wśród akcesoriów do klatek i rigów znajdują się również płyty wspinaczkowe. Urządzenie to pozwala na ciekawe urozmaicenie treningu. Podczas treningu doskonale pracować będą górne partie ciała. W zestawie znajdują się dwa drewniane pręty, które podczas ćwiczeń należy wbijać w wydrążone otwory, co umożliwi wspinaczkę.

PODESTY DO PODNOSZENIA CIĘŻARÓW

Do ćwiczeń z wykorzystaniem klatek i rigów przydadzą się także podesty do podnoszenia ciężarów. Podest doskonale będzie amortyzować uderzenia sztangi, dodatkowo stanowić będzie ochronę dla podłogi. Ułatwia też trening, ponieważ zapobiega ślizganiu się butów podczas podnoszenia ciężarów. Z tego względu również jest to niezbędne akcesorium do klatek i rigów.

Wszystkie wspomniane akcesoria można zainstalować i odinstalować bez problemu. Dzięki nim można z powodzeniem wykonywać urozmaicone treningi funkcjonalne w rigach i klatach.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą na materace gimnastyczno-asekuracyjne i sprzęt do siłowni zewnętrznej.