• Kategorie
  • Parametry
  • Sprzęt ogólnorozwojowy dla dzieci

Sortuj według
Wybierz

Sprzęt ogólnorozwojowy dla dzieci

Aktywność fizyczna pozwala uwolnić nadmiar energii, daje dużo satysfakcji, a przy okazji doskonale wpływa na nasze zdrowie. Poza tym pozwala kształtować ważne cechy charakteru, takie jak chociażby systematyczność, wytrwałość, odpowiedzialność, a także uczy pokonywania strachu, panowania nad sobą, koncentracji, pracy w zespole czy zasady fair play. Warto zatem już od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego stylu życia. Część tego obowiązku przejmują za rodziców szkoły. To tam na salach gimnastycznych nasze pociechy wyciskają z siebie siódme poty, pracując nad kondycją, jak i charakterem. 

 

Wyposażenie sal gimnastycznych

Salę gimnastyczną znajdziemy w każdej szkole. Miejsce to jest ważne nie tylko ze względu na odbywające się tam lekcje wychowania fizycznego, ale także dlatego że to tutaj odbywają się różnego rodzaju zawody szkolne oraz uczą się dzieci zamiłowania do uprawia sportów. Aby jednak dzieci mogły efektywnie ćwiczyć i stawiać pierwsze kroki, prowadzące do zawodowej kariery, konieczne jest do tego odpowiednie wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy ogólnorozwojowy.

Mając na myśli sprzęt ogólnorozwojowy dla dzieci, mówimy między innymi o różnego rodzaju drabinkach, równoważniach, bujakach, kładkach do balansowania, taboretach, skrzyniach, wózkach, pachołkach czy trójkątach gimnastycznych. Wszystkie te urządzenia mają charakter ogólnorozwojowy i doskonale wpływają na kondycję fizyczną naszych dzieci, rozwijając ich zwinność, szybkość, siłę, koordynację ruchową oraz zmysł równowagi. 

 

Sprzęt do sal gimnastycznych – doskonały nie tylko dla dzieci

Nasz sprzęt sportowy do sal gimnastycznych charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania, bowiem większość zrobiona została z trwałego, odpornego drewna. Jest zatem solidny i bezpieczny, a przy tym różnorodny. Do wyboru mają Państwo: 

 

Trójkąty gimnastyczne małe i duże – wykonane są z drewna iglastego i służą do ćwiczeń poprawiających koordynację ruchową. 

Belki, ławki i kładki do balansowania – zrobione zostały z drewna iglastego, a służą do ćwiczeń poprawiających koordynację ruchową.

Drabiny schodowe i stabilizujące – wykonane są z drewna iglastego lub bukowego i doskonale sprawdzają się przy ćwiczeniach poprawiających koordynację ruchową. 

Wieże wspinaczkowe – takie zestawy drabinek wykonanych z drewna bukowego, służą nie tylko do ćwiczeń, ale i zabawy. 

Wózki małe i duże – te zabawowe urządzenia usprawniają koordynację ruchową.

Pachołki drewniane – wykonane są z drewna bukowego. 

Równoważnie i bujaki – wykonane są z drewna liściastego. Są idealne do ćwiczeń koordynacji ruchowej oraz łapania równowagi, a także rehabilitacji stóp, kolan czy bioder. 

Skrzynie, drabinki oraz taborety – wykonane są z drewna iglastego lub bukowego. Skrzynie umożliwiają ustawienie dowolnych torów do zajęć sprawnościowych, drabinki wykorzystuje się do zajęć koordynacyjno - ruchowych dla dzieci, zaś komplet taboretów doskonale sprawdzi się do zbudowania toru przeszkód do zajęć sprawnościowych dla dzieci. 

 

Sprzęt ogólnorozwojowy dla dzieci

Nasz sprzęt ogólnorozwojowy dla dzieci idealnie spełnia swoją rolę, a do tego doskonale się prezentuje. Wszystkie sprzęty są idealnie gładkie, nie ma więc obaw, że podczas ćwiczyć któreś z dzieci mogłoby się skaleczyć. 

 

Ten doskonałej jakość sprzęt oferujemy Państwu w bardzo atrakcyjne cenie. Zapraszamy do zapoznania się bliżej z naszym asortymentem.