• Kategorie
  • Parametry
  • Piłkochwyty na pole golfowe

Golf jest uznawany za dyscyplinę jedynie dla bogatych i wpływowych, lecz tak naprawdę może w niego grać każdy – wystarczą chęci i umiarkowana kondycja fizyczna. Choć w Polsce nie jest jeszcze tak popularnym sportem, jak w Anglii czy USA, coraz więcej osób próbuje swoich sił w tym elitarnym sporcie. W naszym kraju pojawia się coraz więcej pól przeznaczonych do profesjonalnej gry w golfa, na których swoich sił mogą próbować i początkujący, i przygotowujący się do zawodów gracze.

Bez względu na to, czy gra się w golfa rekreacyjnie, czy zawodowo, niezmiernie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie terenu pola. Potrafi ono zajmować bardzo duży obszar, a taka powierzchnia wymaga ogrodzenia. Czasami zdarza się, że uderzenie nie zostanie wykonane tak precyzyjnie, jakby tego chciał golfista – rozpędzona piłeczka może osiągać naprawdę duże prędkości, a w dodatku często zdarza się, że ląduje poza terenem boiska. Jej znalezienie jest wtedy bardzo trudne, a gra przeciąga się w czasie. By uniknąć potencjalnych zagrożeń na polu golfowym, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmieszczenie na nim piłkochwytów, które zapobiegną przedostaniu się piłeczki poza teren gry. Nawet jeśli wypadnie poza boisko, dzięki specjalnym siatkom o wiele łatwiej będzie ją znaleźć. Jednocześnie chronią one przebywające w pobliżu boiska osoby i obiekty – nie ma więc zagrożenia wybitej szyby bądź uszkodzenia mienia. Piłkochwyty powinny znaleźć się w obowiązkowym wyposażeniu każdego pola golfowego!

Jakie powinny być optymalne wymiary piłkochwytu na pole golfowe?

Najlepsza będzie wielkość oczek 4.5 x 4.5 cm i grubość 5 mm – to sprawdzony i najskuteczniejszy rozmiar siatki, który zagwarantuje maksimum bezpieczeństwa podczas gry. Piłkochwyty firmy Sport Transfer wykonane są z polipropylenu, dzięki któremu są trwałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki nim gra w golfa będzie mogła przebiegać spokojnie i bezpiecznie!

Sortuj według
Wybierz