• Kategorie
  • Parametry
  • Piłkochwyty na lodowiska

Lodowiska to obiekty sportowe, które wymagają szczególnej ochrony. Podczas meczu hokeja krążki potrafią poruszać się z prędkością przekraczającą nawet 180 km/h – takie uderzenie może nie tylko solidnie zaboleć, ale i wywołać sporo urazów. Bez odpowiedniego zabezpieczenia boiska nie można przeprowadzić udanego meczu: konieczne jest zamontowanie odpornych na uderzenia i rozerwania siatek. Najlepszą i najskuteczniejszą ochronę zapewniają piłkochwyty.

Podstawowym zadaniem piłkołapów zabezpieczających lodowiska jest zatrzymywanie krążków do hokeja, które uderzają w siatki z wielką siłą. Cios takim rozpędzonym obiektem może wywołać wielką krzywdę, w związku z tym konieczne jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni lodowiska oraz jego okolic. Solidne, grubo tkane siatki są obowiązkowym elementem zabezpieczającym teren boiska do hokeja.

Piłkochwyty na lodowiska gwarantują wszystkim kibicom możliwość spokojnego i bezstresowego śledzenia przebiegu rozgrywek oraz zatrzymywanie lecących z dużą prędkością krążków w siatce.

Jakie parametry powinny mieć piłkochwyty przeznaczone specjalnie dla boisk do hokeja i lodowisk?

Po pierwsze, muszą one być odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne – ich zadaniem jest ochrona trybun i znajdujących się na nich osób przed rozpędzonymi krążkami. Polecamy więc piłkochwyty Sport Transfer - siatki o małych oczkach i o bardzo dużej gęstości, które zatrzymają lecące w stronę publiczności obiekty. Optymalne wymiary siatek dla boisk do hokeja i lodowisk to wykonane z polipropylenu, o wielkości 3 x 3 cm i grubości 5 mm: takie parametry sprawdzą się najlepiej i zagwarantują bezpieczeństwo podczas każdego meczu! Ważna jest również wysokość siatki – krążek może zostać wybity na bardzo dużą wysokość, więc piłkochwyt musi w pełni zabezpieczać teren wokół boiska. Odpowiednio dobrana siatka to także brak zagubionych krążków czy konieczności przerywania gry.

Sortuj według
Wybierz