• Kategorie
  • Parametry
  • Piłkochwyty na korty tenisowe

Gra w tenisa to jest to! Aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu jest świetnym sposobem na relaks po pracy – wysiłek na korcie jest jednym z najpopularniejszych sportów, i to bez względu na porę roku. Latem można udać się na otwarte boisko do tenisa ziemnego, zimą i jesienią zaś – do hali sportowej. By gra na korcie była bezpieczna i przyjemna, konieczne jest zastosowanie piłkochwytów.

Piłkochwyty to niezbędny element wyposażenia boiska do tenisa ziemnego. Ten rodzaj sportu charakteryzuje się dość silnymi, często nieprzewidywalnymi uderzeniami piłki – powierzchnia wokół kortu musi być więc wystarczająco zabezpieczona. Lecąca z dużą prędkością piłka może wyrządzić wiele szkód, wpaść w publiczność, a nawet przebić dziurę w plandece. Dzięki piłkochwytom piłka nie wypadnie poza granice boiska tenisowego, a jednocześnie ochroni wszystko, co znajduje się w jego okolicy. Wiele zależy od rodzaju i położenia kortu, ale jedno jest pewne: siatki muszą się wyróżniać jakością wykonania oraz wysoką wytrzymałością na uderzenia.

Tenis ziemny to sport, w którym piłki poruszają się po korcie z bardzo dużą prędkością, a w dodatku często lecą pod nieplanowanym kątem. By zapewnić publiczności maksimum wygody i bezpieczeństwa, konieczne jest zamontowanie piłkochwytów. Ze względu na rodzaj przeznaczenia, siatki dla kortów tenisowych występują zazwyczaj w trzech rodzajach: na samych boiskach, jako rozdzielnik poszczególnych pól oraz te pomagające w wyłapywaniu piłek. Pierwsze zabezpieczają trybuny przed przedostaniem się na nie piłki, drugie oddzielają od siebie boiska, trzecie zaś – łatwo i szybko sprowadzają je z powrotem na boisko. By w pełni móc cieszyć się z zalet płynących z gry w tenisa, bardzo ważne jest zamontowanie odpowiednich siatek.

Optymalnym dla tego rodzaju gry rozwiązaniem jest piłkochwyt o oczkach 4,5 x 4,5 cm i grubości 3 mm – spełni on wszystkie kryteria dotyczące bezpieczeństwa na korcie i zapewni wiele doskonałych meczy!

Sortuj według
Wybierz