• Kategorie
  • Parametry
  • Piłkochwyty na boiska siatkarskie

Sortuj według
Wybierz

Siatki odgradzające pole gry

W przypadku otwartych hal i różnego typu boisk konieczne jest zainwestowanie w siatki zabezpieczające, które zwiększają bezpieczeństwo. Sprawdzają się nie wszędzie tam, gdzie obywają się gry zespołowe. Jako że w Polsce najpopularniejsze są piłka nożna i siatkówka, w które gra się niemalże na każdym boisku, wyposażenie go w piłkochwyty będzie najłatwiejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. Tym bardziej że nawet najbardziej nowoczesna sala nie jest w stanie zastąpić aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, zwłaszcza podczas wspaniałej pogody.

 

Piłkochwyty na boiska siatkarskie

Zarówno siatkówka halowa, jak i plażowa oraz piłka nożna na naturalnej nawierzchni dostarczają znacznie więcej frajdy niż gra zespołowa mająca miejsce w zatłoczonym pomieszczeniu. Tym bardziej, jeśli można liczyć na przyjazne warunki amfoteryczne. Tego typu spory dają ogromną radość, sprzyjają utrzymaniu zdrowia i szczupłej sylwetki oraz poprawiają koordynację ruchową. Siatkówka jest grą bardzo dynamiczną i nie można do końca przewidzieć tego, gdzie poleci odbita piłka. Może ona poszybować wprost na osobę kibicującą zamiast do wyznaczonego celu. W związku z tym bardzo ważne jest to, aby odpowiednio zabezpieczyć boisko. Wówczas gra będzie znacznie bardziej bezpieczna, a mecz będzie przebiegać sprawniej. Nie chodzi tylko o wypadnięcie piłki poza pole do gry, ale także o zabezpieczenie kibiców wiwatujących na trybunach. Na szczęście można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Wystarczy zamontować piłkochwyty na boiska siatkarskie. Przymocowane wokół boiska będą zapewniały właściwą ochronę wszystkim widzom rozgrywki. Z kolei zawodnicy zyskają większą swobodę, gdyż nie będą musieli martwić się o to, że przypadkowo wyrządzą komuś krzywdę. Takie siatki ogradzające pole gry są relatywnie niedrogim sposobem, dzięki któremu gracze będą mogli całkowicie skupić się na tym, co dzieje się na boisku.

Niezaprzeczalną zaletą siatek zabezpieczających pole gry jest to, że odbijane piłki nie mają prawa wydostać się poza teren boiska, a więc obserwatorzy nie są narażeni na otrzymanie niespodziewanego i bolesnego ciosu z nadlatującej błyskawicznie piłki. Ponadto zbyt mocno uderzona piłka odbije się od siatki, po czym spadnie i będzie można znacznie łatwiej ja znaleźć. Bardzo ważną kwestią przy wyborze takich piłkochwytów na boiska siatkarskie jest to, aby zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Jakość odgrywa tutaj bardzo dużą rolę. Siatki zabezpieczające o wątpliwej jakości mogą nie spełniać należycie swoich funkcji, dlatego też najlepiej jest od razu zainwestować w sprawdzone piłkochwyty od renomowanego producenta. Powinny one być wykonane z wytrzymałych i solidnych materiałów, które dodatkowo będą odporne na uderzenia, a tych przecież podczas meczów siatkówki nie brakuje. Na boiska siatkarskie idealnie sprawdzają się siatki zabezpieczające o wysokości od trzech do sześciu metrów. Duże znacznie ma to, gdzie ma odbywać się mecz – czy na hali czy też na plaży. Optymalne wymiary oczek do 10x10 cm.