• Kategorie
  • Parametry
  • Piłkochwyty na boiska siatkarskie

Gry zespołowe to jest to! Piłka nożna i siatkówka to dwa najpopularniejsze sporty w naszym kraju – szczególnie ta druga dyscyplina jest lubiana przez Polaków. Czy to plażowa, czy halowa, siatkówka generuje dużo sportowych emocji i daje całe mnóstwo endorfin. Nie ma nic lepszego, niż odbijanie piłki w promieniach słońca i na ciepłym, przyjemnym piasku! Momentalnie przywołuje letnie wspomnienia, luz i dobrą zabawę. Siatkówka to samo zdrowie!

Ta dyscyplina jest jednym z najchętniej uprawianych sportów grupowych i ma liczne zalety. Bez względu na to, czy gra się w nią rekreacyjnie, czy zawodowo, poprawia koordynację ruchową, wspomaga koncentrację, uczy współpracy w zespole. Gracze w siatkówkę są zwinni, zręczni i szybcy; mają świetny refleks i są w stanie szybko opracować strategię działania. By gra w siatkówkę była bezpieczna, a mecze mogły przebiegać sprawnie, bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia boiska.Zarówno siatkówka plażowa, jak i halowa wymagają osłonienia kibicujących na trybunach widzów od pola gry – w trakcie meczu piłka może polecieć nie w tę stronę, w którą chciałby ją posłać gracz. By tego uniknąć, bardzo ważne jest zamontowanie wokół boiska piłkochwytów: dzięki nim zawodnicy nie będą musieli obawiać się tego, że zrobią komuś krzywdę i będą mogli skupić się całkowicie na grze.

Dzięki siatkom ogradzającym pole gry, mecze siatkówki są bezpieczne – piłka nie przedostanie się poza teren boiska i nie będzie stanowiła zagrożenia dla zgromadzonych obserwatorów. Piłkochwyty umożliwiają pełen komfort gry i nawet jeśli piłka wypadnie poza linie boiska, ułatwią jej znalezienie. Piłkochwyty dla boisk siatkarskich powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, solidnych i odpornych na liczne uderzenia. Najbardziej optymalne siatki dla tego typu przeznaczenia, to te o wysokości od 3 do 6 metrów (w zależności od tego, czy mecz odbywa się na plaży, czy na hali sportowej) oraz wymiarach oczek 10 x 10 cm.

Sortuj według
Wybierz