• Kategorie
  • Parametry
  • Osłony na grzejniki

Sortuj według
Wybierz

Osłony na grzejniki

Osłony na grzejniki to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się jako zabudowa nie tylko w przypadku starych, zniszczonych i nieestetycznych kaloryferów. Elementy te mogą z powodzeniem funkcjonować także jako dobre zabezpieczenie grzejników w obiektach sportowych. W prezentowanej ofercie znaleźć można zarówno osłony na grzejniki, jak i specjalne siatki osłonowe.

 

Funkcje ochronne osłon na grzejniki

Wysokiej jakości osłona na grzejnik znacząco zwiększa swobodę i bezpieczeństwo aktywności sportowych. Rozwiązania tego typu  zapewniają skuteczną ochroną przed kontaktem z twardą powierzchnią oraz innymi uderzeniami mechanicznymi. Wśród omawianych modeli znaleźć można osłony na grzejniki o różnym zastosowaniu. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno na profesjonalnych halach sportowych, jak i szkolnych salach gimnastycznych. Ich funkcjonalności zwiększają swobodę korzystania z wyposażenia obiektu sportowego oraz podejmowania intensywnych aktywności, co znacząco ogranicza ryzyko urazu lub innego wypadku. Obecność zaokrąglonych rogów i krawędzi dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo osób, które uprawiają sport w obiekcie wyposażonym w zabudowy grzejników.

 

Zabezpieczenie przed stratami ciepła

Spełnienie niezbędnych wymogów konstrukcyjnych pozwala na zapewnienie kompleksowej osłony całej powierzchni urządzenia. Wynika to z zachowania struktury ażurowej, czyli charakterystycznych otworów. Pozwalają one na grzejnikom na właściwe spełnianie swoich funkcji grzewczych, zapewniając jednocześnie prawidłową wymianę powietrza w wnętrzach. Ma to szczególne znaczenie na terenie obiektów sportowych, gdzie nie jest wskazane zastosowanie całkowicie szczelnych obudów, blokujących dostęp do zaworów termoregulacyjnych. 

 

Trwały i estetyczny materiał osłon grzejnikowych

Prezentowane osłony na grzejniki wyprodukowane zostały z grubej, 18-milimetrowej płyty MDF. Ich lakierowana powierzchnia jest w stanie na długo zachować swój estetyczny wygląd, co przekłada się na trwałość oraz długość okresu eksploatacji zabudowy, a tym samym całego urządzenia grzewczego. Płyta MDF daje też duże możliwości obróbcze. Otwory zabudowy mogą być wykonane w dowolnym wzorze, co pozwala na wzbogacenie jej drobiazgowym ornamentem. Płyty MDF mogą być również lakierowane na dowolny kolor, dzięki czemu ich wygląd da się w odpowiedni sposób dopasować do wystroju otoczenia. 

 

Optymalne dopasowanie osłony do grzejnika

Prezentowana oferta obejmuje wykonanie osłon na dowolny wymiar. Prawidłowe cechy konstrukcyjne zabudowy zachowywane są w przypadku każdej realizacji, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie strat ciepła do minimum. Oferowane osłony na grzejniki pozwalają jednocześnie na dokonanie łatwego demontażu. Pozostaje to nie bez znaczenia zwłaszcza w przypadku konieczności przeprowadzenia prac konwersacyjnych lub remontu, a także potrzeby dokonania termoregulacji grzejnika czy naprawy awarii. Zabudowa grzejnika może służyć jako osłona zarówno używanego, jak i całkowicie nowego sprzętu grzewczego. Wysokość i długość zabudowy dopasowywana jest bezpośrednio do wielkości urządzenia.