• Kategorie
  • Parametry
  • Napraw swój piłkochwyt

Sortuj według
Wybierz

Naprawa piłkochwytów

Piłkochwyty spotkać można w większości obiektów sportowych. Wykorzystuje się je na boiskach do gry w piłkę nożnej i siatkówki, a także wielu innych gier zespołowych. To pozornie niewymagająca konstrukcja, która spełnia bardzo ważną funkcję. Z czasem ulega jednak zniszczeniom. W takiej sytuacji warto zainwestować w elementy, które pozwalają na sprawną naprawę piłkochwytu.

 

Funkcje piłkochwytów

Piłkochwyty mają formę siatki zawieszonej na lince oraz słupach, roztoczonej wokół boiska lub jego określonej części (np. nad bramkami). Głównym zadaniem tej konstrukcji jest zabezpieczenie przed utratą piłki, która w czasie intensywnej gry mogłaby przedostać się poza boisko. Rozwiązanie to chroni również osoby, które siedzą na trybunach lub przebywają w pobliżu obiektu. Piłkochwyty skutecznie zatrzymują piłkę, dzięki czemu pozwalają na szybkie wznowienie i kontynuowanie rozgrywki. Izolują przy tym boisko od usytuowanych w pobliżu budynków oraz przejeżdżających w okolicy samochodów. Szczególnie cenione na lekcjach wychowania fizycznego w szkole. Pozwalają na zaoszczędzenie czasu, umożliwiając wypełnienie całego programu lekcji bez niepotrzebnych przerw. Piłkochwyty prezentują się bardzo estetycznie, dzięki czemu nadają obiektom sportowym profesjonalny wygląd.

 

Naprawa piłkochwytów

Każde boisko posiada specyficzną infrastrukturę, której elementy są szczególnie narażone na intensywną eksploatację. Dotyczy to także piłkochwytów, które ulegają zniszczeniom i z czasem zaczynają się psuć. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem może być naprawa poszczególnych elementów. Oferowane przez nas produkty pozwalają na szybkie i samodzielne przeprowadzenie konserwacji uszkodzonego piłkochwytu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest jego korzystna cena. Poszczególne części są tańsze niż nowa konstrukcja. Naprawa piłkochwytów może być bardzo skuteczna, a na dodatek przeprowadzona bez udziału dużych nakładów finansowych. W naszej ofercie znaleźć można wysokiej klasy profile aluminiowe oraz podwyższenia.

 

Elementy do piłkochwytów

Do podstawowych części piłkochwytów należy profil aluminiowy. Element ten zainstalować można do dowolnego słupa stalowego. Profile znacząco ułatwiają zamontowanie siatki polipropylenowej, wykorzystywanej do zatrzymywania piłek w obiektach sportowych. Te solidne elementy wykorzystać można do naprawy zniszczonego piłkochwytu, poprzez zastąpienie siatki stalowej bardziej właściwą siatką polipropylenową. Niezwykle ważne elementy do piłkochwytów to także podwyższenia. Mogą być wykonane przy użyciu profili stalowych lub aluminiowych. Montuje się je do słupów istniejącej konstrukcji, a także siatki polipropylenowej o określonych rozmiarach oczek. Konstrukcja podwyższająca oraz siatka mogą mieć różne kolory. Aby zaadaptować istniejące ogrodzenie na piłkochwyt, konieczne jest skorzystanie ze specjalnych wysięgników. Montuje się je do istniejącego ogrodzenia, a także siatki polipropylenowej - instalowanej na stalowej lince, która razem z obciążeniem zwisa przed ogrodzeniem luźno w dół.