• Młodzierzowe Mistrzostawa Świata Kobiet U18 Polska 2018

0

Zadzwoń i zapytaj: +48 12 649 14 83

IHF Women's Youth U18 World Championship Poland 2018

Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej w tym roku odbyły się w Polsce, co wywołało spore poruszenie wśród miłośników tej dyscypliny. Jest to sport, który zrzesza miliardy fanów z całego świata. Piłka ręczna kobiet wzbudza niemałe emocje. Rozgrywki trzymają w nerwach do samego końca. Polskie trybuny pękały w szwach. Płynęły z nich dopingujące okrzyki, które miały naładować zawodniczki pozytywną energią. Piłka ręczna kobiet do najlepsze i najambitniejsze zawodniczki z różnych krańców świata. Mistrzostwa były prawdziwym starciem tytanów.

Rosjanki mistrzyniami turnieju

Tegoroczne mistrzostwa zakończyły się spektakularnym sukcesem Rosjanek. To właśnie one pokonały Węgierki, a tym samym wywalczyły pierwsze miejsce. Jeszcze przed wejściem zawodniczek na boisko było wiadomo, że będzie to bardzo zacięta walka. Obie drużyny musiały borykać się z presją, która płynęła z trybun. Każdy wiedział, że jest to mecz o wszystko.
Rozgrywka była niezwykle wyrównana. Żadna z drużyn nie wysuwała się na prowadzenia. Nie można było jednoznacznie odpowiedzieć, kto zwycięży. Podczas pierwszych kilkudziesięciu minut Rosjanki i Węgierki szły niemal łeb w łeb. Można było tu wyraźnie zauważyć system "brama za bramkę". Pojedynek był naprawdę mocny, a żadna ze stron nie odpuszczała nawet na minutę. Działo się bardzo dużo, co wywołało ogromny entuzjazm na trybunach.

Walka o pierwsze miejsce

Podczas rozgrywki nie brakowało również fatalnych pomyłek. Obie drużyny popełniały błędy, które wynikały z wielkiego zaangażowania w grę. Myśl o zwycięstwie sprawiała, że momentami zapominano o technice. Nie były to jednak znaczące nieprawidłowości. Z pewnością wyłapali je jedynie prawdziwi znawcy piłki ręcznej.
W 28 minucie meczu Rosjanki objęły nieznaczne prowadzenie. Zdobyły one dwie bramki więcej niż konkurentki. Niedługo potem udało im się strzelić trzecią bramkę. Wszystko dzięki rzutowi karnemu, który wykorzystała Valeriia Kirdiasheva. Po trzydziestu minutach rozgrywki Rosjanki prowadziły 15:12.

Po przerwie nic nie wskazywało na to, aby Rosjanki miały oddać swoje prowadzenie Węgierką. Różnica w bramkach była znacząca. Pod koniec rozgrywki Węgierki zmobilizowały się zdobywając kolejne gole. W pewnym momencie różnica między drużynami to była tylko jedna bramka. Walka była ostra do samego końca. Żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać. Ostatecznie to Rosjanki zdobyły upragnione pierwsze miejsce. Mecz zakończył się wynikiem 29:17.

Miło nam poinformować że Sprzęt sportowy na to wydarzenie dostarczyła nasza firma.