• Kategorie
  • Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Plażowej Kazań 2018

0

Zadzwoń i zapytaj: +48 12 649 14 83

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Plażowej

Dużych emocji sportowych można doświadczyć nie tylko na boisku czy hali sportowej, ale również na plaży.

Zapewne, większość osób pasjonuje się rozgrywkami piłki nożnej plażowej, czy takiej samej piłki siatkowej, ale i ręczna piłka plażowa zgromadziła całkiem sporą rzeszę kibiców – można to zauważyć na odbywających się co dwa lata Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Plażowej.

 

Geneza ręcznej piłki plażowej

Za oficjalną datę powstania odmiany plażowej w piłce ręcznej, można uznać rozegrany turniej w dniu 20 lipca 1992 roku, na plaży we Włoszech. Początkowo, miała to być bardziej zabawa sportowa, jednak z biegiem czasu tę dyscyplinę sportu swoim patronatem objęła Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej, która dwa lata po pierwszym turnieju stworzyła oficjalną wersję przepisów regulujących tę grę. Od tego momentu piłka ręczna plażowa, stała się oficjalną międzynarodową dyscypliną sportową.

 

Mistrzostwa Świata w Ręcznej Piłce Plażowej

W roku 2004, w Egipcie, rozegrano pierwszy międzynarodowy turniej, który wyłonił męską zwycięską reprezentację tego kraju. Z drużyn kobiecych uczestniczących w turnieju pierwsze miejsce zajęła drużyna z Rosji.

Mistrzostwa Świata odbywają się co dwa lata, a gospodarz turnieju zostaje wyłoniony poprzez losowanie. W roku 2018 została nim Rosja, wybierając miejsce rozgrywek miasto Kazań.

Najlepszą drużyna męsko w tegorocznym turnieju okazała się reprezentacja Brazylii, natomiast w drużynie kobiecej zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Grecja. Polki zajęły zaszczytne szóste miejsce, przegrywając ostatni mecz z reprezentacją Danii. 

Od kilku lat, Związek Piłki Ręcznej patronuje oficjalnym rozgrywkom ręcznej piłki plażowej na Mistrzostwach Polski. Mistrzem Polski w tej dyscyplinie w drużynie kobiet jest  BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski, natomiast w zespole męskim — BHT Auto Forum Petra Płock.

 

Główny dystrybutor sprzętu sportowego — firma Sport Transfer

Sport plażowy wiąże się – tak jak pozostałe dyscypliny sportu – z odpowiednim wyposażeniem w sprzęt sportowy i taką też odzież. Od dłuższego czasu głównym dystrybutorem jest firma Sport Transfer, zajmująca się zaopatrzeniem drużyn w kompleksowy sprzęt ćwiczeniowy, wykonany z najwyższej jakości materiałów. 

Miło nam poinformować, że nasza firma Sport Transfer wyposaża hale sportowe, szkoły, stadiony i inne tego typu obiekty w sprzęt posiadający certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. Nasza firma dostarczała również sprzęt do piłki ręcznej plażowej na mistrzostwa w Kazaniu w 2018 roku.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Produkty podobne