• Kategorie
  • Parametry
  • Linie do tenisa ziemnego

Sortuj według
Wybierz

Kort tenisowy - linie wytyczające pola gry

Każda dyscyplina sportowa wymaga odpowiedniej przestrzeni, a także dostosowania jej do wymogów uprawianych na niej sportów. Dotyczy to również kortów do gry w tenisa ziemnego.

 

Tenis ziemny, od przełomu wieku dziewiętnastego i dwudziestego zaliczany jest do olimpijskich dyscyplin letnich. Jest on sportem  nieograniczającym wiek uczestników – mogą go uprawiać dzieci, jak i starsze osoby, a także niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, głusi oraz niewidomi. Ważnym jest by mieć na tyle siły by utrzymać rakietę tenisową w ręce oraz odbić szybującą piłkę. 

 

Boisko do tenisa, czyli rodzaje nawierzchni kortów

Rozgrywki w tenisa ziemnego rozgrywane są na ściśle wytyczonym prostokątnym polu zwanym kortem. Rozróżnia się cztery rodzaje nawierzchni, i są nimi:

- nawierzchnia twarda – wykonana z asfaltu lub betonu, może być również z akrylu. Cechą charakterystyczną tej nawierzchni jest możliwość silnego i szybszego odbicia się piłki niż na powierzchniach innego typu;

- nawierzchnia trawiasta – to podłoże z krótko przystrzyżonej, bardzo gęstej trawy, która ma wpływ na niższe odbicie się piłki od podłoża;

- nawierzchnia ziemna lub ceglana mączka – to rozdrobiony materiał używany na kortach w kolorze czerwonym lub zielonym. Podczas gry na takiej nawierzchni piłka odbija się dużo wolniej ze względu na duże tarcie;

- nawierzchnia dywanowa – to kort stworzony z płyt materiału możliwego do usunięcia w momencie wykorzystania przestrzeni do innych celów. Może nim być specjalna wykładzina, sztuczna darń lub tym podobny produkt.

 

Wyposażenie boiska do tenisa ziemnego

Każdy kort wyposażony jest w odpowiednie akcesorium, bez którego gra na korcie nie mogłaby się odbyć. Należą do niego:

- słupki do siatki;

- siatka;

- szczotki do linii;

- przyrządy do konserwacji kortu;

- siatki do wyrównywania powierzchni;

- krzesła sędziowskie;

- tabele wyników;

- ochrony i wiatrochrony;

- siatki okalające trybuny;

- zraszacze;

- pojemniki na mączkę;

- mączka ceglana;

- specjalistyczne maszyny;

- ławki kortowe;

- linie;

i inne, niezbędne akcesoria do tenisa ziemnego.

 

Linie do tenisa ziemnego

Kort tenisowy wytyczany jest na specjalnie przygotowanym podłożu, a rodzaj podłoża określa dynamikę gry. Wielkość kortu bez względu na rodzaj nawierzchni jest ściśle określona, a jego pola gry wytyczane są za pomocą odpowiednich linii. Zazwyczaj linie malowane były wapnem, lecz bardziej nowoczesną metodą jest montowanie linii z tworzyw sztucznych. Dotyczy to boisk trawiastych, ceglanych oraz ziemnych.

Linie z tworzywa sztucznego, to wyjątkowo praktyczny i estetyczny produkt, a ze względu na swoją trwałość może posłużyć długie lata w niezmienionej postaci. 

Nasz sklep Sports Transfer oferuje Państwu bardzo bogaty wybór linii do tenisa ziemnego, wykonanych z bardzo trwałego i odpornego na urazy mechaniczne materiału PCV. Linie są montowane do podłoża za pomocą stalowych elementów, które precyzyjnie je przytwierdzają i skutecznie stabilizują w wybranym miejscu. Do zamontowania linii oferujemy urządzenie do ich napinania wraz z przekładnią ślimakową. W komplecie z urządzeniem znajduje się odpowiedni zaczep i mocna kotwa. Innym równie niezbędnym urządzeniem do napinania linii jest pas napinający z zapadką, dzięki któremu linie dokładnie ułożą się na wytyczonym polu. 

Produkty te, to artykuły wykonane z materiałów najwyższej jakości, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa użytkowania.