• Kategorie
  • Parametry
  • Akcesoria

Sortuj według
Wybierz

Akcesoria do tenisa ziemnego

Tenis ziemny często kojarzony jest ze sportem prestiżowym. W zasadzie już od lat grają w niego nie tylko zamożni, ale także wszyscy fani tego sportu. Jednak nie zmienia to faktu, że każde boisko do uprawiania tego sportu powinno zostać wyposażone w wysokiej jakości akcesoria. Dzięki temu gra będzie przebiegała na naprawdę wysokim poziomie. Perfekcyjna gra zaczyna się w końcu od perfekcyjnego sprzętu i wyposażenia, którym są m.in. akcesoria do kortu tenisowego.

 

Bez siatki nie ma gry!

Wyposażenie kortu tenisowego składa się z wielu elementów. Najważniejszym elementem boiska do gry w tenisa jest jednak siatka. W końcu to ona dzieli boisko na pół i wyznacza pola przeciwników. W naszej ofercie dostępne mamy różnego rodzaju akcesoria, które pozwolą na instalację siatki oraz utrzymanie jej w odpowiednim miejscu. W ofercie można odszukać takie elementy wyposażenia jak:

- aluminiowe podpórki do gry singlowej;

- taśmy środkowe do siatki tenisowej;

- obciążenie taśmy środkowej do tenisa;

- wieszaki na siatkę sportową;

- zaczepy gruntowe do siatki.

Wszystkie te akcesoria wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które pozwalają na długotrwałe użytkowanie elementów oraz ich bezpieczną eksploatację. Elementy te umożliwiają nie tylko instalację siatki, ale także jej przechowywanie (wieszaki na siatkę sportową). W związku z tym wyposażenie umożliwia nie tylko jej używanie w sezonie, ale także przechowywanie w okresie, kiedy jej nie użytkujemy.

 

Sprzątanie kortu tenisowego

Dobre boisko tenisowe to zadbane boisko. W związku z tym niezbędne jest przeprowadzanie regularnej konserwacji przestrzeni przeznaczonej do gry. Właśnie w tym celu zostały stworzone akcesoria, służące do konserwacji. Znajdują się wśród nich:

- szczotki do czyszczenia linii tenisowych;

- szczotki do zamiatania kortu.

Oczywiście utrzymanie porządku opiera się głównie na zamiataniu kortu tenisowego, który sam w sobie nie jest kłopotliwą powierzchnią. Jest on odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz regularną eksploatację. Jednak będzie on służył jeszcze dłużej, kiedy po każdej grze zostaną usunięte z niego śmieci i zanieczyszczenia. Podobnie wygląda sytuacja z liniami kortu. Są one wyznacznikiem pól, a ich widoczność często może przesądzić o wyniku gry. Dlatego ich regularne czyszczenie zapewni sprawiedliwą grę bez wątpliwości.

 

Konserwacja kortu

Sposobem na konserwację kortu tenisowego jest używanie siatek do wyrównywania powierzchni kortu. Powinny być one używane już po użytkowaniu kortu. Są one zbudowane z powlekanej tworzywem tkaniny poliestrowej. Taka siatka mocowana jest na listwie drewnianej, do której przymocowana jest linka do ciągnięcia. W zależności od wielkości oczek konserwacja kortu przebiega mniej lub bardziej intensywnie. Im mniejsze oczka, tym pielęgnacja jest efektywniejsza. Prawdziwym kluczem do sukcesu jest jednak tak naprawdę systematyczność i dbanie o kort regularnie. W połączeniu wyposażeniem z pewnością pozwoli to na wieloletnie korzystanie z kortu. Zatem to czas, by poznać oferowane przez nas akcesoria do tenisa ziemnego.